Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Hearts, 3-2 την Kilmarnock

Η Hearts επέστρεψε στις νίκες με επική ανατροπή μέσα στο Rugby Park επί της Kilmarock. Οι Jampos βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ αλλά κατάφεραν να πάρουν μια δραματική νίκη στις καθυστερήσεις.
Οι 3.249 θεατές που βρέθηκαν στο Rugby Park παρακολούθησαν μια συναρπαστική αναμέτρηση. Ο Josh Magennis άνοιξε το σκορ στο 13’ για τους γηπεδούχους για να ισοφαρίσει η Hearts με τον Alim Ozturk στο 74’. Ο Josh Magennis έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Kilmarnock στο 80’ σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Η Hearts έφερε ξανά το ματς στα ίσα στο 90’ με κεφαλιά του Juanma από δύσκολη θέση. Κι ενώ όλα έδειχναν παράταση ο Sam Nicholson έκανε το 3-2 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.
KILMARNOCK: Ridgers, O’Hara, Ashcroft, Balatoni, Findlay (Smith 26), Kiltie (Boyd 84), Hamill, Slater, Obadeyi (Robinson 72), Higginbotham, Magennis.
HEARTS: Alexander; Paterson, Ozturk, Augustyn, Rossi, Gomis, Buaben; King (Walker 52), Swanson (Juanma 58), Nicholson, Sow.