Η αποβολή στοίχισε στη Ross County, 3-3 με τη Dundee στο “θρίλερ” του Dens Park

Σε ένα συναρπαστικό ματς στο Dens Park, η Dundee κατάφερε να αποφύγει την ήττα παρότι βρέθηκε να χάνει 3-1 στο ημίχρονο από μια εντυπωσιακή Ross County.

Oι Staggies προηγήθηκαν στο 19’ με το Liam Boyce για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο επόμενο λεπτό με το Greg Stewart. Με αυτογκόλ του James McPake στο 37’ έγινε το 1-2 για να κάνει ο Michael Gardyne το 1-3 στο 43’. Κι ενώ φαινόταν ότι οι φιλοξενούμενοι θα έφευγαν με όλους τους βαθμούς από το Dens Park ήρθε η αποβολή του Andrew Davies στο 53’ να αλλάξει τα δεδομένα. Ο αρχηγός της Ross County πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα κάνοντας πέναλτι στον McPake, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Rory Loy μειώνοντας σε 2-3 στο 54’. Με 10 παίκτες πια οι φιλοξενούμενοι δέχτηκαν την ισοφάριση στο 69’ με το Loy να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Η Ross County δεν πήρε τη νίκη, έφτασε όμως τα 5 σερί ματς χωρίς ήττα, κρατώντας δύο βαθμούς πίσω της τους γηπεδούχους.