Άνετα στους «4» του League Cup oι Hibs, 3-0 τη Dundee Utd

H Hibernian νίκησε 3-0 τη Dundee Utd, μπροστά σε 11.891 θεατές στο Easter Road και προκρίθηκε με άνεση στα ημιτελικά του League Cup.
Oι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20’ με γκολ του David Gray και κέρδισαν πέναλτι στο 60 όταν ο John Rankin βρήκε τη μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή. Ο Jason Cummings εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι ένα λεπτό αργότερα φτάνοντας τα 6 γκο, στα 6 τελευταία παιχνίδια με τη Hibernian. O Lewis Stevenson διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Λίγα πράγματα από τη Dundee Utd που είχε μια ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς 12 λεπτά πριν τη λήξη, όμως ο goalkeeper των γηπεδούχων, Mark Oxley, σταμάτησε το Simon Murray.
HIBERNIAN: Oxley Gray, Fontaine, Hanlon, Stevenson, Keatings (Boyle 83), Fyvie, Henderson, McGinn (McGregor 68), Cummings, Malonga (El Alagui 86).
DUNDEE UNITED: Szromnik, Souttar, McGowan, Durnan, Dillon, Spittal, Rankin, Fraser, Kuhl (Murray 71), Taggart, McKay.