Σαν σήμερα στις 3 Δεκεμβρίου του 1964 γεννήθηκε ο Tosh McKinlay στη Γλασκώβη. Ξεκίνησε την καριέρα του με τη Dundee, πήγε στη Hearts για να καταλήξει στην ομάδα που υποστήριζε από μικρός, τη Celtic. Κέρδισε ένα πρωτάθλημα, ένα κύπελλο κι ένα League Cup με τους Bhoys Μέλος της εθνικής Σκωτίας που έπαιξε στο μουντιάλ του 1998, αγωνίστηκε στα ματς με Βραζιλία και Μαρόκο και μετρά 22 συμμετοχές με τη φανέλα της εθνικής. Πολύ αγαπητός στις τάξεις των Bhoys, ασχολείται με τα media της ομάδας κι είναι συχνά καλεσμένος στη Celtic TV.
Σαν σήμερα στις 3 Δεκεμβρίου του 1964 #3
Reviewed by
Manos Kassotakis
on
12:41:00 μ.μ.
Rating:
5
Δεν υπάρχουν σχόλια: