1-1 με Marseille οι Rangers

Αυτή τη φορά οι Rangers ικανοποίησαν, φέρνοντας 1-1 σε φιλικό με τη Marseille στο Ibrox, μπροστά σε 22.000 θεατές.
Οι Bruno Alves, Lalo Herrera και Graham Dorrans έκανα το ντεμπούτο τους για την ομάδα του Pedro Caixinha, με τον πρώτο να είναι εξαιρετικός στα 56 λεπτά απου αγωνίστηκε
Οι Γάλλοι κατέβασαν μια δυνατή σύνθεση, καθώς ο Rudi Garcia ξεκίνησε με τους
Dimitri Payet, Valere Germain και Florian Thauvin μπροστά, ενώ στην άμυνα ήταν ο νεοαποκτηθείς από τη Sevilla, Adil Rami, μαζί με τους Evra, Rolando και Sakai.
Οι Rangers έχασαν πολλές ευκαιρίες και φάνηκε να το πληρώνουν στο 63’ όταν ο Valere Germain άνοιξε το σκορ για τους Γάλλους. Ο Niko Kranjcar ισοφάρισε 11 λεπτά αργότερα με μια εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ δίνοντας τους γηπεδούχους μια πανάξια ισοπαλία, μιας κι οι Γάλλοι είχαν τις στιγμές τους.
Οι Rangers έχουν ένα ακόμα φιλικό προετοιμασίας να δώσουν, με τη Sheffield Wednesday στο Hillsborough την άλλη Κυριακή, μια βδομάδα πριν την πρεμιέρα τους στο πρωτάθλημα κόντρα στη Motherwell.