Μόνη πρώτη η Aberdeen, 4-3 στο Firhill

Σε ένα ματς με 3 γκολ στα πρώτα 13 λεπτά, η Aberdeen νίκησε 4-3 μέσα στη Γλασκώβη την Partick Thistle κι είναι μόνη της στην κορυφή της βαθμολογίας, μετρώντας 4 νίκες σε ισάριθμα ματς πρωταθλήματος.
Oι Dons προηγήθηκαν στο 5’ με τον Ryan Christie, οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς με γκολ των Chris Erskine στο 8’ και Kris Doolan στο 13’, για να ισοφαρίσει η Aberdeen με πέναλτι του McLean στο 42’. Ο Scott Wright έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Aberdeen στο 52’ για να ισοφαρίσουν εκ νέου οι Jags με τον Niall Keown δύο λεπτά αργότερα. O Adam Rooney αποδείχθηκε «χρυσή αλλαγή» για τους Dons, σκοράροντας στο 88’, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν με 10 παίκτες το ματς, μετά την αποβολή του Keown στις καθυστερήσεις.