Σαν σήμερα στις 21 Σεπτεμβρίου του 2014 #8

Σαν σήμερα στις 21 Σεπτεμβρίου του 2014 η Celtic φέρνει 1-1 με τη Motherwell, μπροστά σε 41.197 θεατές στο Celtic Park, με το Ronny Deila να κάνει τις γνωστές -πια- "αλχημείες" του στη σύνθεση της ομάδας, αφήνοντας τον αρχηγό των Bhoys και τον πρώτο σκόρερ της ομάδας εκτός ενδεκάδας στο πρώτο μέρος! Η είσοδος των Scott Brown και Kris Commons στο β’ ημίχρονο έσωσαν τη Celtic, με τον πρώτο να κερδίζει το πέναλτι με το οποίο ισοφάρισε ο δεύτερος. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 19' με κεφαλιά του Thomas Konrad, με τη Celtic να έχει δοκάρι στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Virgil van Dijk. Στο 67’ ο Craig Reid ανέτρεψε το Scott Brown στην περιοχή και το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Kris Commons φέροντας το ματς στα ίσα.