Ξέσπασμα Inverness, 4-0 τη Brechin

Με δύο γκολ σε δύο λεπτά η Inverness βρέθηκε να πρηγείται 2-0 της Brechin πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα, για να επικρατήσει τελικά με 4-0.
Ο Brad McKay άνοιξε το σκορ στο 7’, για να κάνει το 2-0 στο 9’ ο John Baird πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ μετά από τρεις για την Caley Thistle.
Oι Caley Jags έκαναν το 3-0 στο 52’ με τον Connor Bell μετά από κόρνερ του Polworth, για να γίνει το 4-0 στο 87’ από τον George Oakley.
Οι Highlanders άφησαν 7 βαθμούς πίσω τους την επικίνδυνη ζώνη, με Brechin City να παραμένει στο βυθό της βαθμολογίας, χωρίς νίκη στην Championship.

INVERNESS CT: Ridgers, Raven, McKay, Donaldson, Tremarco, Mulraney (Cooper 81), Polworth, Trafford, Chalmers, Baird (Oakley 63), Bell (Doran Cogan 63).
BRECHIN CITY: Smith, McLean, Smith, Crighton, Spark, Dale, Graham, Watt (Sinclair 70), Dyer (Lynas 55), McLennan (Orsi 76), Layne.