Περίπατος St Mirren, 7-1 τη Lothian Thistle

Η St Mirren διέλυσε με 7-1 την Lothian Thistle Hutchison Vale και προκρίθηκε εύκολα στον τέταρτο γύρο του κυπέλλου, μιας κι η ερασιτεχνική ομάδα του Εδιμβούργου (της East Football League, 6η κατηγορία στην ποδοσφαιρική πυραμίδα της Σκωτίας), δεν κατάφερε αυτή τη φορά (απέκλεισε τη Stirtling στον προηγούμενο γύρο), να προβάλλει αντίσταση.
Οι φιλοξενούμενοι κέρδιζαν 2-0 στο 8’ χάρη στα γκολ των Lewis Morgan στο 4’ και Gavin Reilly στο 8’, για να γίνει το 0-3 στο 17’ από τον Jack Baird. Ο Cammy Smith έκανε το 0-4 στο 24’. Ο Gavin Reilly πέτυχε ακόμα τρία γκολ σε 10 λεπτά (32’, 36’, 42’), φτάνοντας τα 4 το πρώτο ημίχρονο, που έληξε με την ομάδα της Championship να προηγείται 7-0.
Δεν κατάφερε να πετύχει περισσότερα γκολ, αντίθετα ήταν οι γηπεδούχοι που πέτυχαν στο 47’ το γκολ της …τιμής με τον Sean Wringe.
Ψυχολογική ώθηση για τη St Mirren που πήγε στη διακοπή μετρώντας τρία ματς χωρίς νίκη στην Championship.