Σαν σήμερα στις 24 Φεβρουαρίου του 1960 #4

Σαν σήμερα στις 24 Φεβρουαρίου του 1960 η Celtic αναδεικνύεται ισόπαλη με το εντυπωσιακό 4-4 με τη St Mirren, μπροστά σε 38.000 θεατές, σε παιχνίδι για το δεύτερο γύρο του κυπέλλου Σκωτίας. Ήταν επαναληπτικός και το ημίχρονο βρήκε τη Celtic να χάνει 3-1 παρότι είχε ανοίξει το σκορ με το Neil Mochan μόλις στο δεύτερο λεπτό. Οι Miller στο 36’, Rodger στο 44’ και Baker στο 45’ σκόραραν για τη St Mirren που άγγιξε την πρόκριση, όμως η Celtic κατάφερε να μειώσει με το John Divers στο 49’ και να ισοφαρίσει με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Neil Mochan (φωτό) στο 85’ στέλνοντας το ματς στην παράταση. Η St Mirren προηγήθηκε με το Bryceland στο 98’, για να σκοράρει ξανά ο John Divers στο 108’, στέλνοντας την αναμέτρηση σε νέο επαναληπτικό.