Σαν σήμερα στις 22 Μαρτίου του 2013 #9

Σαν σήμερα στις 22 Μαρτίου του 2013 η Σκωτία χάνει 2-1 από την Ουαλία, μέσα στο Hampden Park, μπροστά σε 39.365 θεατές. Το ματς ήταν για τον 1o προκριματικό όμιλο του παγκοσμίου κυπέλλου κι οι Ουαλοί νίκησαν για δεύτερη φορά τους Σκωτσέζους, παρότι βρέθηκαν ξανά (όπως στο ματς της Ουαλίας) πίσω στο σκορ.
Oι Σκωτσέζοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Grant Hanley στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όμως το χέρι του Robert Snodgrass στην περιοχή άλλαξε τα δεδομένα στο 72’, με το χιόνι να πέφτει ασταμάτητα στο Hampden Park.
Δεύτερη κίτρινη, αποβολή και πέναλτι για την Ουαλία που εκτέλεσε εύστοχα ο Aaron Ramsey στο 73’.
Ένα λεπτό αργότερα ο Hal Robson-Kanu διαμόρφωσε με κεφαλιά το τελικό 1-2 που έφερνε την Ουαλία με δύο νίκες (και οι δύο απέναντι στη Σκωτία) στην 3η θέση.