Σαν σήμερα στις 25 Μαρτίου του 2012 #14

Σαν σήμερα στις 25 Μαρτίου του 2012 η Celtic χάνει 3-2 από τους Rangers στο Ibrox, μπροστά σε 50.191 θεατές, σε ένα δραματικό Old Firm με 3 αποβολές, δύο σε βάρος των Bhoys και μία εις βάρος των γηπεδούχων. Οι Rangers προηγήθηκαν στο 11’ με το Sone Aluko κι η Celtic έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 13’ με τον goalkeeper των γηπεδούχων, Allan McGregor να κάνει 3 (!) αποκρούσεις. Στην πρώτη σταμάτησε το Γιώργο Σαμαρά, στη δεύτερη τον Anthony Stokes στέλνοντας τη μπάλα κόρνερ κι όταν εκτελέστηκε το κόρνερ σταμάτησε και τον Charlie Mulgrew. Στο 28’ οι Bhoys μένουν με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Du-Ri Cha και με 9 στο 57’ μετά την αποβολή του Victor Wanyama. Oι Gers σημειώνουν ακόμα δύο γκολ στο 72’ με τον Andrew Little και στο 77’ με το Lee Wallace. Στο 87’ ο Carlos Bocanegra κάνει πέναλτι στο Γιώργο Σαμαρά κι αποβάλλεται. Ο Scott Brown εκτελεί το πέναλτι κάνοντας το 3-1 για να μειώσει σε 3-2 ο Thomas Ronge στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.