Σαν σήμερα στις 15 Απριλίου του 2012 #15

Σαν σήμερα στις 15 Απριλίου του 2012 η Celtic γνωρίζει δραματική ήττα με 2-1 από τη Hearts στο Hampden Park στον ημιτελικό του κυπέλλου Σκωτίας. Ο Rudi Skacel άνοιξε το σκορ για τη Hearts στο 47’, με τους Bhoys να πιέζουν ασφυκτικά για να φτάσουν στην ισοφάριση στο 87’ με το Gary Hooper. Το ματς όμως δεν πήγε στην παράταση αφού στο 90’ δόθηκε πέναλτι στους Jampos, με το διαιτητή της αναμέτρησης, Euan Norris, να βλέπει χέρι του Joe Ledley στην περιοχή. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο παλιός παίκτης της Celtic, Craig Beattie, στέλνοντας τη Hearts στον τελικό. O Νorris πάντως αρνήθηκε να καταλογίσει πέναλτι στις καθυστερήσεις υπέρ της Celtic για τον ίδιο λόγο, όταν ο Andy Webster έκανε χέρι στην περιοχή.