Σαν σήμερα την Πρωταπριλιά του 1989 #11

Σαν σήμερα την Πρωταπριλιά του 1989 η Celtic γνωρίζει οδυνηρή ήττα με 2-1 από τους Rangers μπροστά σε 60.171 θεατές στο Celtic Park. Oι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 5’ με κεφαλιά του Kevin Drinkell και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 32’. Ο Bonner δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τη μπάλα σε βολίδα του Ferguson κι ο Ally McCoist έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κι ήταν αυτός που χρεώθηκε το γκολ αν κι ήταν δύσκολο να φανεί αν η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή πριν τη στείλει στην εστία. Δύο λεπτά μετά την έναρξη του β’ μέρους ο Andy Walker μείωσε σε 1-2 για τη Celtic Που θα μπορούσε να φέρει το ματς στα ίσα όταν κέρδισε πέναλτι 7 λεπτά πριν τη λήξη. Το πέναλτι που εκτέλεσε όμως ο Joe Miller απέκρουσε ο Steve Woods δίνοντας στους Rangers την πρώτη τους νίκη στο Celtic Park μετά το 1980.