Σοβαρός τραυματισμός διέκοψε φιλικό

Ο σοβαρός τραυματισμός του Jordon Brown στο κεφάλι διέκοψε το φιλικό των Cove Rangers με την Aberdeen στο Balmoral Stadium, που γινόταν για να εγκαινιάσουν οι γηπεδούχοι το νέο τους γήπεδο.
Ο 25χρονος Brown συγκρούστηκε με τον αμυντικό της Aberdeen Andrew Considine στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Dons να προηγούνται 2-1.
Ο διαιτητής Alex Shepherd και οι τεχνικοί των δύο ομάδων John Sheran και Derek McInnes συμφώνησαν να διακοπεί το ματς και ζητήθηκε από τους θεατές να αποχωρήσουν ενώ κλήθηκε ασθενοφόρο. Ο γιατρός της Aberdeen και οι φυσιοθεραπευτές των δύο ομάδων παρείχαν οξυγόνο και πρώτες βοήθειες για πάνω από 25 λεπτά στον άτυχο ποδοσφαιριστή, που μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο. Ο Brown προερχόταν από τους νέους της Aberdeen και μετά από 5 χρόνια στην Peterhead πήρε μεταγραφή στην Cove τον περασμένο μήνα.
Η Aberdeen στον επίσημο λογαριασμό της στο Twitter ευχήθηκε ταχεία ανάρρωση στον άτυχο ποδοσφαιριστή και εκδήλωσε τη συμπαράσταση της στην οικογένεια του.