Oι Gers 3-1 την TNS σε φιλικό κεκλεισμένων των θυρών

Πρώτο φιλικό με τον Steven Gerrard στον πάγκο για τους Rangers, που επικράτησαν 3-1 της ΤΝShe New Saints), σε ματς που έγινε κεκλεισμένων των θυρών στο προπονητικό κέντρο των Gers. Οι πρωταθλητές Ουαλίας προηγήθηκαν μόλις στο πρώτο λεπτό με κεφαλιά του Dean Ebbe, όμως οι Rangers ισοφάρισαν με τον Serge Atakayi στο 4’. Οι Rangers κέρδισαν στη συνέχεια πέναλτι με τον Declan John, το εκτέλεσε ο Andy Halliday για να αποκρούσει ο keeper των Ουαλών, Paul Harrison. Οι Jamie Murphy και Ross McCrorie σκόραραν στο δεύτερο μέρος για τους Gers που είχαν και δοκάρι με τους Alfredo Morelos και Jamie Murphy. Ο Steven Gerrard σρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο κι έδειξε ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών του.