Αφεντικό η Queens στον Ζ’ όμιλο

Προβάδισμα για την Queen of the South στον Ζ’ όμιλο του League Cup, μετά την εντυπωσιακή ανατροπή που πραγματοποίησε στο ματς με τη Stanraer της League One. Η Queens βρέθηκε να χάνει 2-0 στο 9’, αλλά κατάφερε να ανατρέψει το ματς πριν το τέλος του πρώτου μέρους πετυχαίνοντας τρία γκολ μέσα σε τρία λεπτά, από το 41’ μέχρι το 44’, για να κάνει το 4-2 στο 64’. Η Stanraer μείωσε με τον Kyle Turner σε 4-3, για να διαμορφώσει το τελικό 4-3 στο 87’ ο Stephen Dobbie πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
Στο άλλο ματς του ομίλου η Clyde ισοφάρισε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων την Edinburgh, για να χάσει στα πέναλτι τον έξτρα βαθμό.

Αναλυτκά τα αποτελέσματα του Z’ ομίλου:

Clyde-Endinburgh 1-1 (ΜcNiff 90+5 - Balatoni 44), 1-4 στα πέναλτι

Queen of the South-Stanraer 5-3 (Harkins 41, Dobbie 42, 87, Dykes 44, Stirling 64 - McGowan 4, Donnelly 9, Turner 80