Σαν σήμερα στις 14 Απριλίου του 1999 #12

Σαν σήμερα στις 14 Απριλίου του 1999 η Celtic κερδίζει 4-2 μέσα στο Τynecastle τη Hearts, μπροστά σε 16.388 θεατές. Oι Bhoys προηγήθηκαν 2-0 πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο με τα γκολ των Vidar Riseth στο 3’ και Regi Blinker στο 8’. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με το Stephane Adam στο 28’ (εκτέλεσε φάουλ κι η μπ'αλα άλλαξε πορεία στο σώμα του Tosh McKinlay, όμως δύο λεπτά αργότερα ο Mark Viduka έκανε το 1-3 για τη Celtic. Στο 41’ τραυματίσθηκε ο goalkeeper των Bhoys, Jonathan Gould κι ο 18χρονος Barry John Corr μπήκε στη θέαη του κάνοντας το ντεμπούτο του με τη Celtic. Στο 47’ o Adam σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 47’, όμως 4 λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Mark Viduka να σκοράρει ξανά διαμορφώνοντας το τελικό 4-2 για τη Celtic.