«Ακαδημαϊκή» ανατροπή για Kilmarnock, 2-1 εκτός της Hamilton

Μεγάλη νίκη για την Kilmarnock, με 2-1 επί της Hamilton που -παρότι βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο- γύρισε το ματς μέσα σε δύο λεπτά.  O Lee McCulloch έκατσε στον πάγκο της Killie αφού ο τεχνικός των γηπεδούχων ήταν τιμωρημένος. Οι 2.228 θεατές που βρέθηκαν στο New Douglas Park, είδαν το Louis Longridge να ανοίγει το σκορ στο 30’, όμως η συνέχεια ήταν διαφορετική. Οι γηπεδούχοι άγγιξαν το 2-0 με τον Ali Crawford να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι από απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως η St Johnstone ήταν αυτή που βρήκε δίχτυα με τον Kris Boyd να ισοφαρίζει με κεφαλιά στο 71’ και τον Souleymane Coulibaly να διαμορφώνει το 1-2 στο 73’ με εντυπωσιακή ενέργεια.
HAMILTON: Matthews, Docherty, Devlin, Sarris, Lyon, Gillespie, Donati, Crawford, Imrie (Roy 84), Longridge, D'Acol (Brophy 72).KILMARNOCK: MacDonald, Steven Smith, Addison, Taylor, Boyle, Martin Smith (McFadzean 69), McKenzie, Dicker, Jones (Waddington 80), Green (Coulibaly 54), Boyd.