Mε Gordon η Celtic αύριο με Man.City
O Craig Gordon θα κάτσει κάτω από τα δοκάρια της Celtic στο ματς με τη Manchester City αύριο στο Parkhead για τη 2η αγωνιστική
του Champions League Group.
Ο -μέχρι πέρυσι βασικός- keeper έχει ξεκινήσει μόλις σε ένα παιχνίδι τον τελευταίο μήνα, έχοντας χάσει τη θέση του κάτω από τα δοκάρια από τον Dorus de Vries. Ο Ολλανδός goalkeeper τραυματίσθηκε στο 6-1 επί της Kilmarnock το Σάββατο κι αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Craig Gordon. Δεν έχει συνέλθει τελείως κι ο Brendan Rodgers δεν θέλησε να ρισκάρει τη συμμετοχή του δηλώνοντας χαρακτηριστικά: «O Dorus δεν είναι 100% έτοιμος. Προπονήθηκε χθες και σήμερα αλλά δε χρειάζεται να ρισκάρω όταν έχω έναν εξαιρετικό goalkeeper δίπλα του.»
Ο -μέχρι πέρυσι βασικός- keeper έχει ξεκινήσει μόλις σε ένα παιχνίδι τον τελευταίο μήνα, έχοντας χάσει τη θέση του κάτω από τα δοκάρια από τον Dorus de Vries. Ο Ολλανδός goalkeeper τραυματίσθηκε στο 6-1 επί της Kilmarnock το Σάββατο κι αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Craig Gordon. Δεν έχει συνέλθει τελείως κι ο Brendan Rodgers δεν θέλησε να ρισκάρει τη συμμετοχή του δηλώνοντας χαρακτηριστικά: «O Dorus δεν είναι 100% έτοιμος. Προπονήθηκε χθες και σήμερα αλλά δε χρειάζεται να ρισκάρω όταν έχω έναν εξαιρετικό goalkeeper δίπλα του.»
Mε Gordon η Celtic αύριο με Man.City
Reviewed by Manos Kassotakis
on
8:56:00 μ.μ.
Rating: 5
![Mε Gordon η Celtic αύριο με Man.City](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhB96Gx1pksRPjOkG9ECbs9Mqt4Cez1Nh7JnMQIIgnMvKqkq-_0li7-ri7IrlpAA1cx14QO8kxuo6-GSEG5g1yYungHmeFMYiBUteRwwVAXlppoFJeaIbt6Nf_HLQR7HxPTAhZaT1b86qkz/s72-c/Craig+Gordon+starts+for+Celtic.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια: