Λύτρωση στο 92’ για Dundee

Σε ένα δραματικό ματς στο Kirkcaldy η Dundee επικράτησε 2-1 της Raith Rovers, χάρη σε ένα γκολ του Jack Hendry στο 92’. Οι φιλοξενούμενοι της Premiership προηγήθηκαν στο 83’ με τον Sofien Moussa να σκοράρει στο ντεμπούτο του ερχόμενος από τον πάγκο, όμως οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Lewis Vaughan στο 90’. Τη λύση έδωσε δύο λεπτά αργότερα (στις καθυστερήσεις) ο Jack Hendry για τη Dundee διαμορφώνοντας το τελικό 1-2. Η Dundee με 3 βαθμούς πιάνει τις Countenbeath και Dundee United, με τη United όμως να παίζει σήμερα στην έδρα της Buckie Thistle.

RAITH ROVERS:Lennox, Thomson, Benedictus, Davidson, Murray, Osei (Matthews 66), Callachan, Robertson, Vaughan, Spence (Court 78), Buchanan.
DUNDEE: Bain, Kerr, Hendry, O’Dea (Waddell 80), Holt, Kamara, O’Hara (McGowan 56), Deacon, Allan, Wolters (Moussa 69), El Bakhtaoui.