Στην κορυφή η Falkirk

Η Falkirk έφυγε με το διπλό από τα Highlands επικρατώντας 2-0 της Inverness κι είναι στην κορυφή του Α’ ομίλου του League Cup με 6 βαθμούς, αφήνοντας στους 5 την Caley Thistle. Στους 4 βαθμούς ακολουθεί η Stirling Albion που νίκησε εκτός έδρας τη Forfar Athletic.
H Falkirk προηγήθηκε στο 21’ με τον Joe McKee και διπλασίασε τα τέρματα της στο 43’ με τον Nathan Austin. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν όμως ο keeper της Falkirk, Robbie Thomson, σταμάτησε τον George Oakley κι ήταν οι φιλοξενούμενοι που έφτασαν κοντά σε ένα τρίτο γκολ στο τέλος με τους Austin και McKee.
Στο άλλο ματς η Stirling Albion προηγήθηκε με δύο γκολ του 18χρονου Callumn Morrison στο 7’ και το 44’ μέσα στο Station Park, για να σφραγίσει τη νίκη της με το γκολ του Ross Kavanagh στο 76’. Η γηπεδούχος Forfar μείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Mark Miller.