Νίκες για Motherwell και Queen’s Park και πρόκριση για Steelmen

Με δύο γκολ στα τελευταία 16 λεπτά η Motherwell γύρισε το ματς με την Edinburgh City και προκρίθηκε στην επόμενη φάση, ενώ η Queens Park νίκησε 3-2 εκτός έδρας τη Berwick Rangers στο άλλο ματς του ΣΤ’ ομίλου.
Οι Steelmen τα χρειάστηκαν όταν η Edinburgh City της League Two προηγήθηκε στο 69’ με τον Ashley Grimes. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 74’ με τον Chris Cadden και πήραν τη δραματική νίκη στο 89’ με τον Elliot Frear αποφεύγοντας τη διαδικασία των πέναλτι.
Ανατροπή εκτός έδρας και για την Queen's Park που βρέθηκε να χάνει από το πρώτο λεπτό με γκολ του Greg Rutherford στο πρώτο λεπτό. Οι Spiders ισοφάρισαν στο 9’ με πέναλτι που κέρδισε ο Anton Brady κι εκτέλεσε ο Ross Millen, για να ακολουθήσουν δύο γκολ από τους Anton Βrady στο 33’ και David Galt στο 39’. Η Berwick μείωσε με τον Steven Thomson στο 83’, μένοντας στην τελευταία θέση του ομίλου με ένα βαθμό. Η Queens Park είναι στη 2η με 7, έχει όμως τελειώσει τις υποχρεώσεις της.