Παράπονα από τους διαιτητές έχει ο Archibald

Ο τεχνικός της Partick Thistle, Alan Archibald,  πιστεύει ότι ο διαιτητής της χθεσινής αναμέτρηση με τους Rangers, Steven McLean, «επηρεάστηκε» από τις δηλώσεις του τεχνικού των Gers, Pedro Caixinha, λίγες μέρες πριν.
«Μπορεί να πει κανείς ότι τα λόγια του Pedro επηρέασαν τους διαιτητές, κάθε απόφαση που ήταν στο 50-50 πήγε με το μέρος τους κι είμαι απογοητευμένος» δήλωσε ο Archibald μετα τη χθεσινή ήττα της ομάδας του, με 3-1 στην παράταση από τους Rangers.
O τεχνικός των Gers είχε δηλώσει ότι οι αντίπαλοι παίζουν πιο δυνατά όταν αντιμετωπίζουν τη δική του ομάδα, είχε πάντως δύο τραυματίς από τη χθεσινή αναμέτρηση, τους Bruno Alves και Declan John, με την Thistle να ισοφαρίζει στο 90’ με τον Kris Doolan στέλνοντας το ματς στην παράταση.
«Αξίζαμε το γκολ, απλά είμαι απογοητευμένος από την αντίδραση μας στην παράταση, δεν το περίμενα» κατέληξε ο τεχνικός των Jags.