Tρίτη η Livi, 4-1 στην έδρα των Sons

H Livingston νίκησε 4-1 τη Dumbarton μέσα στο YOUR Radio 103FM Stadium κι ανέβηκε στην 3η θέση της Championship.
OΙ γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 25’ με τον Ally Roy, όμως η συνέχεια ανήκε στους Lions. Δύο λεπτά αργότερα ο Craig Halkett έφερε το ματς στα ίσα και στο 43’ ο Scott Pittman έδωσε το προβάδισμα στη Livingston, για να κάνει το 1-3 στο 58’ ο Dylan Mackin. Ο Scott Robinson διαμόρφωσε το τελικό 1-4 στο 80’, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν το ματς με 10 παίκτες, αφού ο Kyle Hutton πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο πρώο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι Sons παραμένουν στην 8η θέση, 8 βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

DUMBARTON: Gallacher, Wardrop, Dowie, Barr, Smith, Calum Gallagher (Nade 45), Hutton, Carswell, Johnston (Froxylias 45), Walsh, Roy (Handling 76).
LIVINGSTON: Alexander, Lithgow, Halkett, Gallagher, Cadden (Robinson 65), Jacobs (Penrice 73), Pitman, Byrne, Longridge, Mackin, De Vita (Knox 82).