Eπιτέλους …3η η Dundee Utd

H Dundee United νίκησε 3-1 εκτός έδρας την Queen of the South κι ανέβηκε στην 3η θέση της Championship, πλησιάζοντας στους 7 βαθμούς τη 2η Livingston που έμεινε στο 1-1 με τη Morton. H United έχει και 3 ματς λιγότερα (αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι της μετά από 19 μέρες) από τη Livi, που βρέθηκε με 10 παίκτες στο 66 μετά την αποβολή του Byrne κι ισοφάρισε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Jackson Longridge.
Mεγάλη νίκη για τη Dunfermline Με 1-0 επί της Inverness, χάρη σε ένα γκολ του James Craigen στο 6’, φαίνεται να αφήνει εκτός play-off τους Highlanders, ενώ στην αναμέτρηση των ουραγών η προτελευταία Dumbarton νίκησε 1-0 την τελευταία Brechin, χάρη σε ένα γκολ του Δημήτρη Φροξυλιά στο 37’.