Δύο στα δύο η County στον Α’ όμιλο

Η Ross County επικράτησε 1-0 της Dundee Utd στον α’ όμιλο του League Cup, βαθμό, χάρη σε μια κεφαλιά του Jamie Lindsay στο 85’, δύο λεπτά νωρίτερα όμως η United είχε χάσει πέναλτι. Το κέρδισε ο Sam Stanton όταν ανατράπηκε στην περιοχή από τον Michael Gardyne, το εκτέλεσε ο Nicky Clark για να αποκρούσει ο Scott Fox. Ο Clark πήρε και το rebound, αλλά ο Fox τον σταμάτησε ξανά και πέντε λεπτά αργότερα ο Lindsay πέτυχε το γκολ της νίκης στέλνοντας τους Staggies στην κορυφή και τη Dundee Utd στην προτελευταία θέση του ομίλου, αφού στο άλλο ματς η Alloa επικράτησε 4-2 της Arbroath κι ανέβηκε στη 2η θέση με 3 βαθμούς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου:

Ross County-Dundee Utd 1-0 (Lindsay 85)

Alloa Athletic-Arbroath 4-2 (Spence 9, 36, Toshney αυτ. 10, Trouten 30 – Wallace 20, Hester 26)