Όρθια με πέναλτι η Motherwell στο Dingwall, 1-1 με Ross County

H Μotherwell έφυγε με βαθμό από το Dinwall σε ένα ματς που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 61’, αλλά μετά την ισοφάριση βρέθηκε να παίζει με παίκτη παραπάνω. Η Ross County άνοιξε το σκορ στο 61’ με τον Liam Boyce, όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Scott Fox ανέτρεψε το Scott McDonald μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Louis Moult κάνοντας το 1-1 στο 67’ και τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι βρέθηκαν με 10 παίκτες. Ο Jay McEveley αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 70’, όμως η Ross County δεν έμεινε πίσω παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο αλλά συνέχισε να ψάχνει ένα δεύτερο γκολ. Δίκαιη μοιρασιά αν κι οι Staggies ίσως άξιζαν κάτι παραπάνω.
ROSS COUNTY: Fox, Cikos, Davies, Quinn, McEveley, Franks (Curran 72), Routis, Woods, Gardyne (Chow 80), Schalk (van der Weg 71), Boyce.
MOTHERWELL: Samson, Tait, Heneghan, McManus, Hammell, Lasley (Ainsworth 50), Bowman (Moult 60), Cadden, Clay, Chalmers (McFadden 68), McDonald.